Kurumsal

1982’den bu yana konfor ile tanıştırıyor…

Hakkımızda

Alpino Mobilya, 1982 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana sektöründeki tüm teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek Türkiye’nin önemli üreticileri arasında yerini aldı.

Kütahya’nın Gediz ilçesinde yatırımlarına yer veren Alpino, gelişime açık ve yüksek teknolojiyi titiz ustalık tecrübesi ile birleştiren bir marka olarak yol almıştır. Yurt genelinde ve dünyada her geçen gün daha fazla evi Alpino Mobilya'nın konfor ve sağlamlığı ile tanıştırarak göz alıcı ve ferah mekânlar dekore edilmesini sağlamaktadır.

Alpino ürünleri 25 ülkede satılmaktadır. Alpino kısa vadede hayata geçireceği yatırımları ile , hem ülke ekonomisine istihdam sağlamayı hem de Avrupa standartlarına uygun üretim yaparak çıtayı her zaman yüksek tutmayı hedeflemektedir.

Fabrikamız

Alpino, son teknoloji ile donatılmış makine parkı donanımlı 40.000 m² açık, 30.000 m² kapalı alan üzerinde kurulu Gediz üretim tesislerinde faaliyet gösteriyor.

Kalite Politikamız

Alpino markası ISO 9001:2000 kalite standartları çerçevesinde ve sürdürülebilirlik esasları göz önünde bulundurularak, sürekli denetim altında üretilmektedir.

Alpino markasının devamlılığı ve kalite standartları gereği, güven esasına dayalı bir marka anlayışı benimsemek kalite politikamızın ana felsefesidir. Tüm paydaş ve müşterilerimizin talep ve gereksinimlerine odaklı ve memnuniyeti üst seviyede tutacak bir yönetim anlayışını benimseyerek; üretimimizi ve markamızı mükemmeliyet seviyesine taşımak hedefimizdir.

Çevre dostu, enerji tasarruflu üretim politikalarını benimseyerek gelişmek ve tüm çalışanlarımıza kalite sorumluluğunu aşılayarak hatayı oluşmadan önlemeyi hedefleyen süreçler yaratmak amacımızdır.

Çalışanlarımızın en değerli kaynağımız olduğunun bilinci ile eğitim ve sosyal gelişim faaliyetlerine önem vererek çeşitli topluluklar ile birlikte çalışarak gelişmek ve süreçlerimizi uluslararası kabul görmüş standartlar doğrultusunda yapılandırarak, verimliliği en üst düzeye taşıyacak araç ve teknolojiler ile destekleyerek hizmet vermek kalite politikamızın ana esaslarıdır.

Ödüllerimiz & Kalite Belgelerimiz

  • 2013
    Avrasya Kalite Ödülü

  • 2013
    Avrasya Kalite
    Ödülü Sertifikası